SK

Galérie a múzeá

Stredoslovenské múzeum - Tihányiovský kaštieľ

Cca 1 hod.

Časová náročnosť

Základné: 4 €

Vstupné

Informácie o aktivite

Príroda stredného Slovenska v Tihányiovskom kaštieli v Banskej Bystrici

Tihányiovský kaštieľ v Radvani prešiel v priebehu rokov niekoľkými prestavbami. Pôvodne to bola prízemná renesančná budova z prvej polovice 17. storočia, ktorej zvyšky sa zachovali v severozápadnej časti objektu. V roku 1819 objekt dostal klasicistickú podobu. Ďalšie úpravy z 19. storočia vyústili do dnešného neorenesančného výrazu. Od roku 1989 sídli v pamiatkovo chránenej budove Tihányiovského kaštieľa v Radvani prírodovedné oddelenie Stredoslovenského múzea. Návštevníci v ňom môžu navštíviť stálu expozíciu Príroda stredného Slovenska a rôzne prírodovedné výstavy.

Prírodovedná expozícia  s názvom Príroda stredného Slovenska umožní návštevníkom spoznať geológiu a všetky základné typy prírodných prostredí vyskytujúcich sa na strednom Slovensku. Múzeum je rozdelené na 8 miestností, v ktorých môžete vidieť typických aj vzácnych obyvateľov lesov, lúk, horských bystrín, jazier, polí, mokradí, ale aj zástupcov sprevádzajúcich ľudské obydlia.

V každej z miestností sa nachádza zaujímavá aktivita pre deti, ktorá im umožní spoznať a naučiť sa niečo o geológií a faune stredného Slovenska. Deti radi objavujú, chytajú a spoznávajú. Práve tieto aktivity im umožnia nemať strach a podporiť ich interakciu.

Dôležité informácie


LokalitaBanská Bystrica
Vstupné Základné: 4 € / Zobraziť
Časová náročnosťCca 1 hod.
Otv. hodiny Utorok – Piatok: 9:00 -17:00, Sobota - Nedeľa 13:00 – 17:00 / Zobraziť
ParkovanieParkovisko pri aule SZU, cca 300 m od Tihányopvského kaštieľa
Webstránkassmuzeum.sk/tihanyiovsky-…
Súradnice48.7192142 19.1368288

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na strednom Slovensku


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na strednom Slovensku